Märtsikuu viimasel päeval käis Oravakeste rühm õpperetkel ümber kodualevi. Retke pikkus oli 1,44 km, osales 11 last ja 5 täiskasvanut. Retke eesmärgiks oli tunda oma kodukohta, märgata nähtusi ja muutusi looduses, seoses kevade saabumisega. Retkele võtsime kaasa plakatid ja prügikotid. Plakatitel oli üleskutse inimestele, et nad märkaksid seda imelist loodust enda ümber ja viskaksid prügi prügikasti. Need plakatid kinnitasime alevi teadetetahvlile. Prügikotid täitusid üsna kiiresti erineva prahiga – pakendid, plastik, klaas, kile ja metall.

Kohe retke alguses märkasime imeilusaid esimesi kevadlilli – lumikellukesi ja märtsikellukesi. Ärkvel olid ka esimesed vihmaussid ja teod. Nii mõnedki linnud tervitasid oma lauluga meie lõbusaid retkelisi. Algul pöörati rohkem tähelepanu ussikestele ja tigudele aga hiljem oli põnevam võistelda, kes leiab rohkem prügi. Märgati ka kõige väiksemaid suitsukonisid. Retkel õppisime, kuidas tuleb looduses käituda nii, et meist ei jääks prügi maha. Kuidas hoida puid ja põõsaid, mitte neid asjatult murda.

Kahjuks on meie seas inimesi, kes ei hooli loodusest ja jätavad oma prügi maha. Meie, Oravakesed hoolime ja viskame alati prügi prügikasti, nii saame kaitsta elurikkust meie ümber.

Retkel tegime palju pilte ja nendest valmis vahva video: Elurikkust kaitstes