PROJEKTID

KIK VIIS LAPSED KODULOOMADEGA TUTVUMA

Ühel tuulisel oktoobri hommikul astusid Mooste lasteaia Rasina ja Tõrukeste rühma lapsed bussi, et sõita koos Keskkonna Investeeringute Keskuse projekti raames Tartu lähedale Haava külla, Metsa tallu. Tartu Loodusmaja õppeprogramm tutvustab seal peamisi taluloomi ning- linde, nende iseloomulikke tunnuseid, kehaosade nimetusi, loomade rolli inimese elus.
Kohale jõudes tervitasid lapsi lahke perenaine Maris ning pere kaks lemmikut – süsimust koer ja   -kits. Loomadest kohtasid lapsed veel lambaid ja küülikuid. Laste lemmikuteks said aga poni Käbi, keda sai kammida ning lehm, keda sai ise leivaga toita. Enim põnevust pakkus  „lehma lüpsmine“.
Lindudest  tutvustati vutte, parte ning erinevaid kanu. Lapsed said teada, kuidas nimetatakse lindude kehaosi ning vaadelda-võrrelda erinevate lindude mune. Samuti sai vaadata ning katsuda oma käega erinevaid teravilju, mida linnud-loomad toiduks vajavad.
Lapsed said teada, kuidas hoolitseda loomade eest ning mida loomad inimestele annavad. Vahepalaks oli vana ja tuttav mäng „Haned-luiged, tulge koju!“. Õppepäeva lõpetas teatejooks kepphobustega.
Oli tore päev täis uusi teadmisi ja vahvaid mänge!

Tõrukeste rühma õpetaja
Mariana Saaremets
Picture